Değerli Meslektaşlarım ;

 

Sizlere yeni Web sitemizin açılışının duyurusunu yapmanın mutluluğu içersindeyim. Öncelikle çok güzel bulduğum yeni web sitemizin yapımını gerçekleştiren Türmob’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Seçildiğim ilk günden itibaren youtube sitemizde de mevcut olan Tokat’ta yapılan Karadeniz platform toplantımızdaki konuşmamda da belirttiğim gibi meslektaşlarımızın tüm mevzuat değişikliklerinin ve odamızla ilgili duyuruların görülebileceği Web sitesine ihtiyaç bulunmakta idi. Orta ve küçük ölçekli odaların kendi imkanları ile bu kapsamda bir web sitesi hazırlama imkanları yoktu. Taleplerimize duyarsız kalmayarak önemli bir eksikliği giderdiği için TÜRMOB’ a şükranlarımızı sunuyorum.

Bu vesile ile TÜRMOB’dan meslektaşlarımızın en büyük sorunlarından birisi olan tahsilat sorunumuza da çözüm bulmasını bekliyoruz. Sizlerinde bildiği gibi yine göreve geldiğim ilk günden itibaren her platformda dile getirdiğim bu soruna ilişkin çözüm önerilerimiz bağlı olduğumuz Karadeniz platformu tarafından platform görüşü olarak TÜRMOB’a iletilmiş idi. Dileğimiz diğer platformların da görüşleri alınarak gerekiyor ise yasa veya yönetmelik değişiklikleri ile çözüme ulaştırılması yönünde TÜRMOB tarafından çalışma başlatılmasıdır . Bu konuda TÜRMOB’ a güveniyor ve inanıyoruz.

Değerli meslektaşlarım ,bu pandemi döneminde riskler alıp hergün artan angaryalara rağmen  görevlerimizi eksiksiz yaparak ekonomiye değer katmaya devam ettik. Bu talihsiz süreçte oda başkanlarımız da dahil olmak üzere meslektaşlarımızdan kayıplar verdik, covite yakalanan çok meslektaşımız oldu, bu süreçte bile beyannamelerimizi zamanında vermeye devam ettik. Bizler Özveriyle görevlerimizi yapmaya devam ederken ,İdareden de diğer meslek gruplarına tanınan desteklerden bizlerin de yararlanmasını, mücbir sebep halinin yeniden düzenlenmesini, mali tatilinin gerçekçi ve uygulanabilir hale getirilmesini, KDV indirimi ve KDV nin tahsilat esasına bağlanması gibi haklı taleplerimizin yerine getirilmesini bekledik. TÜRMOB tarafından yetkililere iletilen bu taleplerimizin takipçisi olacağız.

Değerli meslektaşlarım,  oda hizmet Binamızın toplantı salonu sizlerinde bildiği gibi pandemi bitince başlayacak olan zorunlu eğitimler gibi yoğunluk gerektiren toplantılarda yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle odamızın alt katının uygun bedelle satın alınması için Belediye başkanımız sayın Mehmet Sarı ile yaptığımız görüşmelerde olumlu sonuç almamız üzerine maddi olarak hazırlıklara başladık. Bu nedenle sizlerinde aidat borçlarınızı zamanında yerine getirmenizi, birikmiş borcu olan meslektaşlarımızdan da bir an evvel ödemelerini rica ediyor, sağlıklı günlerde buluşmak dileği ile hepinize saygılar sunuyorum.

 

Asım SÖZER

  BAŞKAN