Amasya SMMMO

Duyuru
14.10.2012
TEK KİŞİLİK LTD.ŞTİ.KURULABİLMESİ HAKKINDA TÜRMOB GENELGESİ 2012/5
29.03.2012
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ANKETİ
02.02.2012
MÜŞTERİ DEVİR TESLİM TUTANAĞI
01.02.2011
TORBA YASA\'YA 3568\'\'E SAYILI YASAMIZA GÖRE BÜRO AÇAN MESLEK MENSUPLARINDAN BELEDİYELERCE İSTENEN İŞ YERİ AÇMA İZİN BELGESİ İSTENMEMESİ HAKKINDA YASA ÖNERGESİ.
21.11.2010
SMMM ve SMMM!lerle İlgili Anket Formu

 


BAŞKANIMIZ MESUT YAŞAR AKSÖZ’ÜN HAZİRAN 2016 MESAJI

28.06.2016

BAŞKANIMIZ MESUT YAŞAR AKSÖZ’ÜN HAZİRAN 2016 MESAJI

Değerli meslektaşlarım;

            İçerisinde bulunduğumuz Mübarek Ramazan ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz iftar yemeğine katılan,  katılamayan tüm meslektaşlarıma teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum.

            Bu ayda Meslek yasamızın kabulünün 27. Yılını kutladık. Yaşamda hep bir çınar gibi hatırlanan babaların bu özel gününde onları andık,  Tüm babaların çocuklarına Abraham Lincoln’un oğlunun öğretmenine yazdığı  şu sözlerle başlayan mektupta ki sözünü armağan ediyorum “ Tüm insanların dürüst ve adil olmadığını öğrenmesi gerekli biliyorum, fakat şunu da öğret ona:….” Diye başlayan mektubunu tüm meslektaşların okumasını tavsiye ediyorum.

 

            Yine 01 Haziranda 11. Türkiye Muhasebe Forumunda “Muhasebe ve denetim Mesleğinde Yenilikçi Yaklaşımlar” teması işlenmiş, Forumun kapanışı TÜRMOB Genel Başkanımız Ymm. Nail SANLI tarafından yapılarak; “özellikle genç meslektaşlarımıza mesleki açıdan yeni gelişme ve değişimlere ayak uydurmaları ve uzmanlık alanlarına önem vererek, kendilerini sürekli geliştirmeleri konusundaki dilekleri ile genç nesillerin gösterdiği ilginin kendilerine ve mesleğe güç verdiği” ifade edilmiştir.

            02 Haziranda 7. Haksız Rekabet Kongresinde “Rekabette Kalite” teması işlenmiş, kapanış konuşması, TÜRHAK Başkanı Yahya ARIKAN tarafından yapılmıştır. Sayın Yahya ARIKAN, “7. Türkiye Haksız Rekabet Kongresi’nin HAKLI REKABET KONGRE’lerine başlamalarını arzu ettiğini” belirtmiştir.  

            03 Haziranda 7. Türkiye Etik Kongresi gerçekleşti, bu yılki kongrenin ana teması “Meslek etiğinde Kuşak farkı, Güç, hesapverebilirlik ve etik algısında farklılıklar” olarak belirlenmişti.  

            Kongrede TÜRMOB’ un çözüme odaklı gayretlerini görmek, o atmosferi yaşamak hepimiz için güzel bir deneyimdi. Kongrede ki özveriyi takdir ediyorum ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bizlere düşen  bu kongrelerin mesleğimiz ve meslektaşlarımız açısından ne kadar önemli olduğunu idrak edip daha çok katılımlı, daha çok katkı sağlayabileceğiz yeni kongrelere şimdiden hazırlanmak, önerileri takip etmek ve çözümün bir parçası olmak.

Zevkli geçen Kongrede almış olduğum notları kısaca özetlersek;

            Haksız Rekabet Kongresinde sayın YMM Ülkü SÖNMEZ’in “ Mesleğin Duayeni Asgari tarifeden fiyat teklif ederse;   mesleğe yeni başlayan meslektaşın tarifenin neresinden ücret isteyeceğini siz bir düşünün” sözü haksız rekabetteki faktörlerin çeşitliliğini gözler önüne sermektedir.

            Danışmanlığın daha tercih edilebilir olmasındaki faktörleri izah ederken: “Bir firmanın denetimini yapıp 10 lira alacağına, danışmanlığını yapıp 20 lira almayı tercih edersiniz”

            Danışmanlık hizmetlerinde şirket faydayı kısa sürede hisseder. Danışmanlıkta fiyatı siz belirlersiniz, sonuçta hizmet ve fayda işletmede kalır. Defter tutmada hizmet müşteriye yapılıyor, katma değer ve fayda kamuya yaratılıyor. Bu yüzden işletme faydayı çok hissetmiyor. Hatta hiç hissetmiyor. Faydayı hissetmeyen müşteriden de istenen ücreti almak kolay olmuyor.

Kar elde etmek,  Dolaylı olarak kamu yararına bir hizmettir.

Rekabet kaliteyi doğurur,   Etik, kaliteyi artırır,

Meslekte büyük Pazar payına sahip olmak kaliteden ve meslekte uzmanlaşmaktan geçer.

 

 

 

            Başlık halinde bile sayfalar alabilen bu forumlardaki konuların ufuk açıcı özelliğini tatmak için, diğer etkinlikte daha çok katılımlı birlikteliklere diyerek, Ramazan bayramınızı şimdiden kutlar, Mali tatili daha iyi değerlendirebileceğimiz günlerin özlemiyle hepinize saygılar sunarım.

 

Mesut Yaşar AKSÖZ

Başkan

Fotoğraflar
Tüm Haberler

 
ANA SAYFA | BAŞKANDAN MESAJ | KURULLAR | ÜYELER | DUYURULAR | FAALİYET RAPORLARI VE MALİ TABLOLAR | MATBUU EVRAKLAR | ZİYARETÇİ DEFTERİ | İSTEK & ŞİKAYET | FOTOGRAF GALERİSİ | LİNKLER | İLETIşIM | İNDİRİM ANLAŞMALI KURUMLAR | DİSİPLİN CEZASI ALAN ÜYELER